Podzimní soutěž o čokoládu :)

Tak nám dorazil podzim. Slunce zapadá a vychází tak, že tmy je dostatek pro solidní vyspání. Včera jsem šla do práce v takovém dešti, že začínám zvažovat obohacení mého botníku o gumáky, které jsou tu k vidění na nohách četných dam. Odpoledne se ještě nesou v duchu babího léta (i když na severu je to prý indiánské léto a o babího se odlišuje, jak hlásá wikipedie https://cs.wikipedia.org/wiki/Bab%C3%AD_l%C3%A9to), ale už brzo zapadneme do zdánlivě nekonečné temnoty a plni splínu z nedostatku vitamínu D budeme (možná opět marně) vyhlížet příchod léta.

Na druhou stranu dlouhé podzimní večery vytvářejí přímo výborné podmínky pro psaní blogu. Takže otázka zní: co vás na Finsku zajímá? O čem byste si tady chtěli přečíst? Protože i když trajdání se stanem po přírodě je super a sauna je prostě nejlepší, život ve Finsku zahrnuje kupodivu i spoustu jiných věcí :). Takže budu ráda za tipy, kam budoucí příšpěvky směřovat. Jídlo? Hudba? Finština? Pracovní život? Pikantní novinky ze života finského šoubyznysu? Pokud zmíníte, co se vám na blogu líbí či nelíbí, tím líp! Komentáře zanechejte přímo tady pod článkem, nezapomeňte vyplnit email.  A jelikož v dnešní hektické době internetů není kolikrát čas vyplňovat všelijaké dotazníky pro nic za nic, mírně vás namotivuju: z (věcných) komentářů vylosuju jeden a jeho autorovi pošlu tento „malý kousek Finska“, alias lahodnou mléčnou 200g čokoládku od Fazera (edice SUOMI100 k příležitosti stoletého výročí nezávislosti, to chceš!). Soutěž se uzavírá ve středu 20.9 v 20:00 hodin.

dav

 

Díky předem za komentáře či konstruktivní kritiku! Podzimu zdar!

12 komentářů: „Podzimní soutěž o čokoládu :)

  1. Thanks a lot Ville, I would never guess you would be interested in such topics! I am OK with that but first I have to make proper exploration of different breweries and tasting of course!

   To se mi líbí

  1. Samozrejme je doporucenihodne se poradne zamyslet, ale pro jistotu pripominam, ze uzaverka souteze nastane ve stredu v 20:hodin (ceskeho casu) 🙂 konkurence je v soutezi zatim vskutku velka 😀

   To se mi líbí

 1. Zdravíčko, nedávno jsem viděla finský dokument a krom Joulupuki, tam zmiňovali spoustu zajímavého jídla, myslím, že mluvili o štědrovečerní večeři, byl tam hrách? veliké mísy plné jídla, nebyly by špatné nějaké tradice ( Vánoce, Velikonoce.)Celkově něco o mentalitě a chování Finů oproti tomu, na co jsme zvyklí tady. Strašák jménem prohibice 🙂 nakupování – Viz klíče v zapalování a stáhnuté okénko auta při nákupu, sortiment jídla, co tam nesežeme, na co jsme zvyklí tady a naopak. Narozeninové oslavy jak probíhají, jejich typické svátky, které u nás nemáme. fauna a flóra, sbírají teda hřiby nebo ne? Něco z literatury i jiného než Mumínci a pak Mika Waltari – myslím cosi z Egypta, Sinuhet?? Kultovní pohádky. U nás Kačeři a čip a Dale 🙂 nebo Popelka atd. sledují taky Mrazíka? Oblíbené sporty hod oštěpem 🙂 znám jen Pitkimekiho 🙂 finský hokej!

  To se mi líbí

  1. Děkuji převelice a vyčerpávající komentář!! Očividně máš na čokoládku velký zálusk 😀 Jinak k tradicím a zvykům nebo prohibici: něco už bylo v těchto článcích: https://podseverkou.com/2017/05/05/prvni-maj-lasky-necas/ , https://podseverkou.com/2017/04/23/velikonocni-cas/ , https://podseverkou.com/2017/04/03/alkozalezitosti/ nebo https://podseverkou.com/2017/03/07/fasanky-po-finsku/ Z ostatních popřemýšlím, hlavně to jídlo, literatura a mumínci se jeví velmi příhodně, tak uvidíme!

   To se mi líbí

 2. Zdravím a myslím, že jsem se na blogu nikde nedočetl , jak Finové hodnotí Čechy! Co tak o Česku kromě hokeje ví? Nedávno jsem viděl Česko- Finský film Láska, soudruhu! Bylo to silné srovnání toho ,co se tam a tady dělo v šedesátých letech a musím jim blahopřát, že už tenkrát mohli žít jako normální lidé, i když jindy v historii to měli také těžké. Rád bych se tedy na blogu také dočetl něco z historie Finska a její dopady na současné vztahy s Ruskem, Švédskem a jinými zeměmi včetně Česka. Jinak mám samozřejmě radost z každé informace, protože celá Skandinávie je prostě úžasná!

  To se mi líbí

  1. Díky, to jsou výborné návrhy. Budu se muset zaměřit na tu historii 🙂 Jinak samozřejmě velmi dobře se s těmito věcmi seznamuje přímo zde na místě (zas jednou malá pobídka k návštěvě severu!:)

   To se mi líbí

   1. Já celou dobu přemýšlím na co se ještě ptát? Čtu tvůj blog pravidelne a vzdy je to zajimave. Máš plno zážitků a dojmů a ja je vždycky s tebou prozivam. Možná to bude znit obycejne ale ja se ptam přinesl ti život ve Finsku to co jsi od něj čekala? Jsi spokojena? Stastna? Asi tu čokoládu nevyhraju ale držím ti palce abys mohla odpovědět směle ze anooo☺

    To se mi líbí

 3. Já celou dobu přemýšlím na co se ještě ptát? Čtu tvůj blog pravidelne a vzdy je to zajimave. Máš plno zážitků a dojmů a ja je vždycky s tebou prozivam. Možná to bude znit obycejne ale ja se ptam přinesl ti život ve Finsku to co jsi od něj čekala? Jsi spokojena? Stastna? Asi tu čokoládu nevyhraju ale držím ti palce abys mohla odpovědět směle ze anooo☺

  To se mi líbí

 4. Moc moc děkuji všem účastníkům soutěže za přínosné komentáře! Nápadů je spousta, teď jen najít čas a vypracování kvalitních příspěvků 🙂 Výhercem se stává čtenářka Marta, kterou jsme právě před chvílí vylosovali. Ale ostatní nesmutněte, odměnou vám již brzy bude čtení na dlouhé podzimní večery 🙂 Ještě jednou díky a pěkný večer !

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s